Esmaspäev, 25. august 2014

Pressiteade 24.08.14: Laupäeval süütame taas lõkked, et tähistada muinastulede ööd


Kutsume kõiki laupäeval, päikeseloojangu ajal, süütama rannas lõkked, et tähistada muinastulede ööd. Sarnaselt varasematele aastatele, oodatakse kõiki õhtuhämaruses mere äärde, et olla ühisosaks naaberriikidega Läänemere randadel loodavas tulede ketis.
 
Vanasti süüdati randades lõkked sõnumite edastamiseks või selleks, et näidata merelolijatele teed kodusadamasse. Nüüd süütame tuled Läänemere äärsete rahvaste ühtsuse teadvustamiseks.
 
Käesoleva Soome lahe aastaga kutsutakse inimesi jõude koondama meie ühise veekogu seisundi paremaks muutmiseks. Ka muinastulede ööle eestvedajad paluvad inimestel mõelda ja mõista, et meri, mis meid ühendab, vajab senisest rohkem hoidmist.


 
"Paneme kõikidele lõkete süütajatele südamele, et põletamiseks kasutataks vaid puitu, ei jäetaks prahti randadesse vedelema ja peale üritust võetaks endaga kaasa kõik loodusesse mittekuuluv. Erilist tähelepanu palume üritusel osalejatel pöörata küünalde, tõrvikute kasutamisel, et tuletegemisega seotud prügi ei jääks randa. Taevalaternaid, õhupalle ja ilutulestikku palume mitte kasutada," ütles mere äärde kutsuja Mairold Vaik.


 
Koos sõpradega ja naabritega tulede ketti luues ja oma lõkkeid veebilehel muinastuled.ee registreerides, anname märku, et hoolime Läänemerest.
 
Muinastulede öö lõkete süütamise traditsioon sai üheaegselt alguse Eestis ja Soomes rohkem kui 20 aastat tagasi. Alates 2009. aastast on veebikaardile www.muinastuled.ee kantud üle 3500 lõkkekoha ja üritusega on sellest ajast alates ühinenud kokku üle saja tuhande inimese Eestis ja naaberriikides.


 
Ürituse veebileht: www.muinastuled.ee
Muinastulede öö jooksev info ja fotod: https://www.facebook.com/muinastuled
Youtube’is: Kutse mere äärde
Muinastulede öö raadioklipp


 
Tuleranda MTÜ projekti “Soome lahe aasta keskkonnaprogramm Muinastulede ööl” toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus. Tuleranda MTÜ kannab hoolt Muinastulede öö veebilehe eest ja tuletab osalejatele meelde Läänemere hoidmise vajalikkust. 
Traditsiooni hoidjad:

Mairold Vaik (+372) 521 9785
Anneli Ohvril (+372) 529 7557

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar