Laupäev, 25. august 2018

2018: Mereäärsete lõkete juurde on kutsutud üle 25 tuhande inimese, ilmselt tuleb neid kolm korda rohkem!

Tänavune muinastulede öö on pidulikum kui varasematel aastatel, sest tähistame nii ka meie riigi sajanda sünnipäeva aastat. Rahvast on randadesse tulemas palju, usume, et väike vihm ei tee midagi. Ilm tuleb soe ja mõõduka tuulega.

Täna kella 1400 seisuga on muinastulede.ee veebilehel oma lõkke asukohast teada andnud sajad inimesed ja lõkketeadete kaudu kutsutakse randa üle 25 tuhande inimese nii oma väikse lõkke juurde kui ka suurematele avalikele lõkkeüritustele, kuhu võib koguneda üle tuhande elamuste otsija.

Muinastulede ööl mere äärde kutsujad ei tee täpset statistikat, kui palju inimesi sel õhtul mere ääres on, see nõuaks üsna palju ressursse. Paljuski ei ole andmed ka selles osas olulised, et paljud mere ääres viibijad lihtsalt ei tea meie kaardirakendusest. Näiteks Soomest on tulnud mõned lõkketeated, aga tegelikult on sel õhtul seal mere ääres rohkem inimesi, kui Eestis ja Lätis kokku. Lihtsalt ei ole veebileht muinastulede.ee seal tuntud ja ei peagi olema.

Viimase kümne aasta peale kokku (2009-2018) on lõkketeateid kaardile kantud ligi 6000. Küllap paljud, kes korra mere ääres käinud, teevad seda uuesti. Veebikaardile ei pea oma lõkkest teada andma. Olulisem on see, et mererandades on reaalsed lõkked igal pool nähtavuses ja nii püüame kõik üheskoos, et tuledekett ulatuks ükskord ümber terve Läänemere.
Kutsume üles ka oma lõkkeõhtust fotosid tegema ja meile saatma aadressile muinastuled-gmail.com. Kui võimalik, siis ka videod ja droonivõtted on oodatud. Kui õnnestub Tulelaulu ajal filmida, siis ka neid kaadreid ootame pikisilmi!Lõkketeadete kaardile kandmine kestab viimse minutini, teateid lisandub kümnete kaupa. Saab ka homme, tagantjärele oma lõkketeatest teada anda.

Soovime ilusat ilma ja kõik läheb hästi!


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar