Reede, 27. august 2021

Laupäeva õhtuks on tellitud ilus ilm - Muinastulede öö toimub soojakraadidega

Kuigi terve käesolev nädal on enamikes Eesti paikades olnud iga päev vihmane, ennustusportaalid lubavad laupäeva õhtul selleks ajaks, kui õhtul muinastulede öö lõkked süüdatakse, sooja ja kerge tuulega ilma. 

Juba pealelõunal mitmes kohas Eestis tuleb päike välja, sajud taanduvad ja maa saab õhtuks kuivama hakata.

Kagu-Eestisse lubab reede pealelõunase info kohaselt suuremat sadu, aga mereäärseid piirkondi ilmataat hoiab. Mitmes kohas on küll kella kaheksa ja üheksa vahel hästi kerget vihmasabinat, aga tuulevaikus ja soojakraadid kompenseerivad selle. 

Kuvatõmmis lehelt yr.no

Ilmateenistus.ee veebilehelt mudeliprognoosi kuva näitab reedel kell 15:00, et järgmise päeva õhtul vihmapilved meist mööduvad ja temperatuurid on kell kaheksa õhtul vähemalt 16 kraadi. Tuule kohta on ennustus, et puhub valdavalt kirde ja ida suunast, aga tugevus enamusest rannikul ei ületa 6-te meetrit sekundis.


Ilmaprognoos võib veel muutuda, veel nädala alguses pikk prognoos lubas ka laupäeval vihmahoogusid, aga õhtu lähenedes prognoosid on muutunud üha leebemaks.

Muinastulede ööde kaardistamise viimase 12 aasta jooksul on vaid paar aastat olnud selline ilm, kui enamikes Eesti kohtades sadas, aga 10 aasta jooksul on alati lõkkeöö augustiõhtuks tuuled ja vihmad vaibunud ja nii juhtub seekordki. 

Muinastulede ööl on ilmselt selline positiivne aura ja mõju, mis taltsutab isegi päeva jooksul hoogu kogunud tormid. Kui me usume ja soovime, et tuleb taas ilus õhtu, siis see soov läheb ka täide.

Kohtumiseni mere ääres!


Oma privaatsest lõkkekohast või avalikust lõkkeüritusest saab juba praegu teada anda veebilehel muinastuled.ee

https://www.muinastuled.ee/teata-lokkest/


MTÜ Tuleranda kogub oma veebikaardile muinastuled.ee lõkketeateid. Samuti levitavad MTÜ eestvedajad jätkuvalt hoolivat mõtteviisi, et randades käitutaks loodushoidlikult, ei lennutataks taevalaternaid ja looduskaitsealadel rannas viibides pigem lõkke tegemisest hoidutaks. 

Muistsel ajal süüdati lõkked teadete edastamiseks kaugete vahemaade taha või tee näitamiseks merelolijatele. Tänapäeval, 90-ndate algusest saanud traditsiooni kohaselt süüdatakse lõkked selleks, et jagada ühtustunnet kõikide Läänemere ääres elavate inimestega. Tuletame endile ja teistele meelde, et meri, mis meid ühendab, vajab hoidmist. Mõtleme seekord ka neile, kes viimase paari aasta pingelistel aegadel kogu maailmas on meie hulgast jäädavalt lahkunud.

 Vaata lähemalt www.muinastuled.ee


Lisainfo: 

-------
Lisa oma lõke veebikaardile muinastuled.ee

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar